Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motorları sizi en üstlerde sıralasın.

KURUMSAL SEO HİZMETİ VE DANIŞMANLIĞI

Bir web siteniz var ve hedef kitlenize ulaşma sürecinde zorluk mu yaşıyorsunuz? Ya da yeni bir web siteniz var ve dijital ortamda varlığınızı nasıl sürdüreceğinizi bilmiyor musunuz? Cevabı; SEO!

Türkçe'de arama motoru optimizasyonu olarak tanımlanan SEO (Search Engine Optimization), markanıza özel strateji geliştirilerek hedef kitlenizin önce size ulaşmasını sağlayan çalışmalar bütünüdür.

En yenilikçi pazarlama stratejisi olan SEO; web sitenizi Google’da üst sıralara taşımak, daha fazla ziyaretçi (ki bu daha fazla müşteri demek) elde etmek, marka değerini hem dijital ortamda hem de fiziksel dünyada yükseltmek amacı ile uygulanan çalışmalardır. Yapılan araştırmalarda ticari geri dönüşü en yüksek reklam stratejisi olarak da değerlendirilen SEO; günümüzde dijital ortamda varlığınızı sürdürmek için olmazsa olmaz bir disiplindir.

SEO Stratejisinde Adım 1: Arama Motorlarını Alt Etmek

Arama motorları her geçen gün yeni algoritma güncellemeleri ile web sitelerini yeniden değerlendirmektedir. Deneyimli bir SEO uzmanı profesyonel birçok yazılımların da yardımıyla bu güncellemeleri yakından takip eder, öngörür ve deyim yerinde ise gerekli önlemleri doğru zamanda doğru şekilde alır. Böylece web siteniz arama motorları değerlendirmesinde her daim sınıf atlar. Doğru zamanda doğru hamle yapmak arama motoru optimizasyonu için büyük önem taşımaktadır.

Seo Danışmanlığı
Seo Danışmanlığı

SEO Stratejisinde Adım 2: Kullanıcı Odaklı Bir Sistem Kurmak

Web siteniz her an hem arama motorları tarafından taranmakta hem de gerçek kullanıcılar tarafından ziyaret edilmektedir. İlk adımda arama motorlarını alt etmiştik. Sırada ziyaretçileriniz için konforlu bir deneyim sunmak var! Bir kıyafet mağazası düşünün; tüm ürünler birbirine karışmış, raflar düzensiz ve tozlu. Aynı zamanda ürünlerin çoğu da eski moda. Yeni bir pantolon almayı düşünen kişi mağazaya girdiğinde aradığı ürünü hemen bulmalı, yan rafta bulunan kazaklar da ilgisini çekmelidir. Mağazanın tasarımı estetik açıdan hoş görünmeli ve kişi bu mağazada zaman geçirmekten keyif almalıdır. Durum web siteniz için de aynı şekildedir. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcı; aradığı bilgiye kolay bir şekilde ulaşmalı, sitedeki diğer bilgiler de ilgisini çekmelidir. Böylece dönüşüm oranı artacak ve arama motorları web sitenizin yararlı bilgiler içerdiğinden bir kez daha emin olacaktır.

SEO Stratejisinde Adım 3: İstikrarlı Bir Çalışma ile Güncel Olanı Yakalamak

Hem arama motoru güncellemelerini hem de sektörünüz ile ilgili en güncel bilgileri ve değerlendirmeleri yakından takip edip bir çalışma sürdürerek web sitenizin yaşamsal kılınmasını sağlamak büyük önem taşımaktadır. Unutmayın; SEO çalışması uzun soluklu bir çalışmadır ve web siteniz varlığını sürdürdükçe uygulanması gerekmektedir. Aksi halde ziyaretçi kaybederek metruk bir binaya dönüşebilir ve örümcek bağlayabilir. Bu nokta da deyim yerinde ise zamanla yarışarak web sitenizin arama motorları üzerinde ihtiyacı olan kalkanı oluşturuyoruz.

Seo Danışmanlığı

Dijital Pazarlamada SEO Neden Önemli?

Birden fazla dijital pazarlama stratejisi arasında SEO çalışması kalıcı ve nitelikli olma özellikleri ile markaların en sık başvurduğu yöntemdir. Doğru bir strateji ve istikrarlı bir çalışma süreci ile rakiplerinizin arasından sıyrılmak ve dijital ortamda da marka değerinizi kanıtlamak için SEO çalışması olmazsa olmaz bir yöntemdir. Biz kurumsal SEO hizmeti sunan dijital ajanslar arasında özellikle sağlık sektöründe birinci sıradayız!

Çünkü;

  • Hem arama motorları için hem de kullanıcılar için web sitenizin analiz ve optimizasyonlarını gerçekleştiriyoruz.
  • Web sitenize sadık ziyaretçiler kazandırmak için hem teknolojide hem de sektördeki bilgide güncel olandan ödün vermiyoruz.
  • Web sitenizi hem teknik hem de estetik açıdan değerlendirerek zenginleştiriyoruz.
  • Çalışmalarımızı marka değerinizi ön planda tutarak gerçekleştiriyoruz.
  • Nitelikten ve kaliteden vazgeçmiyoruz.
  • Çalışma stratejisi geliştirmeden önce sektörünüzü tanıyor ve analiz ediyoruz.
  • Rakip analizini ayrıntılı bir şekilde gerçekleştiriyor ve markanızın rakipleriniz arasından sıyrılmasını sağlıyoruz.

E-Ticaret Siteniz İçin Özel Çalışma

E-ticaret siteleri farklı modülleri ile karmaşık yapıda olan alanlardır. Bu nedenle SEO çalışması gerçekleştirilirken anahtar kelime analizi, rakip analizi, ürün tanıtımları ve güncel içerik gibi farklı parametrelerde çok daha yoğun çalışma gerektirmektedir. İnsanlar dijital ortamlarda yapacakları alışverişlerde güvenilir buldukları markaları ve web sitelerini tercih etmektedir. Genellikle de aradıkları ürünü arama motorlarında önce çıkan web sitelerinden satın alma eğilimi göstermektedir. Gerek site içi gerekse site dışı yapılan çalışmalar ile web sitenizde ziyaretçi artışı sağlanmakta, bu sayede hem satışlarınız artmakta hem de web siteniz üst sıralara taşınarak güvenilirliğini kanıtlamaktadır.