Dijital Medya Pazarlama

Hedef kitle ve müşterilerinize hızlı ulaşım
dijital-pazarlama

Uygarlık tarihi boyunca sürdürülen paylaşım kültürü tahmin edildiği üzere eski çağlarda mağaraların duvarlarına çizilen resimler aracılığı ile gerçekleştirilmekteydi. Devamında çivi yazıları ile taşlar, hayvan derileri ve papirüsler kullanılmaktaydı. Matbaanın bulunması ile yayıncılık başlamış ve kâğıt günümüzde kullanıldığı şeklini almıştır. Ancak son 20 yılda paylaşım ve bilgi aktarım kültürü dijital ortama da taşınarak dönüşümüne devam etmektedir.

Reklam ve tanıtım faaliyetleri de her dönemde çağın paylaşım ve aktarım kültürüne paralel bir şekilde sürdürülmektedir. Geleneksel reklam kültürü dönüştü ve televizyon ekranlarından bilgisayar ve mobil cihaz ekranlarına aktarılmıştır. Bugün ise; dijital çağda dijital pazarlama teknikleri ise küçük ya da büyük ölçekli her işletme pazarlama faaliyetlerini dijital ortama taşımıştır.

Peki Nedir Bu Dijital Pazarlama?

Gelişen teknoloji ile yaşam tarzı değişen insanların iletişim kurma, bilgi edinme, satın alma ve eğlenme alışkanlıkları da değişmiştir. Dijital ortama aktarılabilen bu alanlar özellikle son yıllarda çok fazla kullanılmaya başlanmış ve her gün yenilenen mecralar haline gelmiştir. Bu nedenle geleneksel reklam anlayışı yerini dijital pazarlama tekniklerine bırakmıştır. Bu durumda ise sosyal medya, mobil uygulamalar ve çeşitli alanlardaki web siteleri dijital pazarlama faaliyetlerinin gerçekleştirildiği alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Markanızı Nasıl Tanıtacağınıza Karar Veremediniz mi?

Her gün binlerce yeni marka kurulmakta ve bu markalar hangi alanda faaliyet gösterecek olurlarsa olsun binlerce rakip arasına katılmaktadır. Bunun sonucunda ise rakiplerin içerisinden sıyrılmak için doğru ve nitelikli bir pazarlama stratejisi geliştirmek gerekmektedir. Günümüzde; ekonomik, hızlı, ölçülebilir ve dönüştürülebilir özellikleri ile dijital pazarlama, markaların tanıtım faaliyetlerinde büyük avantaj sağlamaktadır. Markanızın dijital dünyada tanıtım faaliyetlerini istikrarlı bir şekilde sürdürülebilmesi için;

  • - Güncel teknolojiler göz önünde tutularak Web Sitesi hazırlanması,
  • - Web sitesi içeriklerinin oluşturulması ve genişletilmesi,
  • - Web sitesinin arama motorlarına doğru şekilde optimize edilerek kitleye çok daha ulaşması,
  • - Sosyal medya kanallarının belirlenecek stratejiler doğrultusunda kullanılması,
  • - Markaya yönelik geliştirilen sosyal medya stratejisi ile hedef kitlenin sadık kılınması,
  • - Reklam bütçesinin çeşitli platformlarda uygun olarak yönetilmesi,
  • Gerekmektedir.

SizinSiteniz Dijital Reklam Ajansı olarak markanız için; SEO uyumlu web siteleri hazırlıyor, web sitenize içerik desteği veriyor, web siteniz için özel olarak SEO stratejisi geliştirerek markanızı dijital dünyada görünür kılınmasını sağlıyor ve sosyal medya çalışmaları ile markanızın sadık kitlesinin oluşmasına yardımcı oluyoruz.